Haberler

iOS 11 ile birlikte gelen özellik “Belge Tarayıcı” nasıl kullanılır?

Apple kullanıcıları,iOS 11 ile birlikte  entegre bir belge tarayıcıya sahip oldular.Belge tarayıcısı, herhangi bir dosya, dergi ya da afiş üzerindeki metinleri kusursuz bir şekilde tarayabilme, kaydedebilme ya da paylaşabilme imkanı sunuyor.

Belge tarayıcısı taradığınız belgeyi , Notlar uygulamasını ya da başka bir benzer  uygulamayı kullanarak  kayıt edebilirsiniz. İsterseniz  belge üzerinde bazı düzeltmeler yapabilir ya da notlar ekleyebilirsiniz.

“Belge Tarayıcı” nasıl kullanılır?

Notlar uygulamasına giriyorsunuz, uygulama açıldıktan sonra alt kısımda bulunan ‘+’ simgesine, ardından ‘belge tara’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Kamera uygulaması açıldıktan sonra telefonunuzu taramak istediğiniz belgenin üzerine getirip isterseniz deklanşöre kendiniz basarak çekimi yapabilirsiniz.Ya da yalnızca cihazı belgeye tutup, o belge algılandığında otomatik olarak çekim gerçekleştirebilirsiniz. Belge tarayıcı, belgenizi varsayılan olarak renkli tarayacaktır. Eğer siyah beyaz, yüksek konsantraslı bir belge tarayacaksanız seçeneklerden siyah-beyaz’ı seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft, "Pix Camera" ile "Prisma’ya" Rakip Oluyor !

Cnet tarafından hazırlanan belge tarayıcısı nasıl kullanılır videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz..

Kaynak: The Verge

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı