Haberler

iOS 11 ile gelecek uygulamalardan biri belli oldu:Dosyalar

iOS 11 ile birlikte gelecek uygulamalardan biri belli oldu. Apple’ın uygulama mağazasına yüklediği uygulamanın ismi Dosyalar olacak.Apple, bugün Türkiye saatiyle başlayacağı WWDC 2017 etkinliği öncesinde bir uygulamayı sızdırmış durumda.

iOS 11 ile gelecek olan Dosyalar uygulaması neler sunacak?

Daha öncesinde Android işletim sistemiyle birlikte gördüğümüz dosyalama sisteminin bir benzeri hali hazırda Apple ekosisteminde de var ancak firma işletim sistemlerinde sizi sadece kişisel uygulamalara ve dosyalara karışma yetkisi sunuyor. Şimdi ise pek farklılaşmasını beklemiyoruz. Zira Apple yine Apple’lığını konuşturacak ve sadece belli başlı şeylere izin verecek. Bunların içerisinde ise nispeten daha üst kullanıcılara kolaylık sunulacak. Baktığımız zaman zip içerisinde bize gönderilen bir maili açmak bile oldukça zor olabiliyor. Apple her ne kadar burada sebebine güvenlik dese de bu kısım kullanıcıları bazı durumlarda zora sokabiliyor.

Çıkan sızıntılar dahilinde ek olarak Apple’ın artık belli bir seviyede dosyalara müdahale etmemize izin verecek. İlgili sızıntının ise şu hesap tarafından paylaşıldığını belirtelim:

Bu uygulama ile birlikte ise artık dosya sistemine belli bir şekilde karışmak mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir:  Bill Gates'ten cep telefonları ilgili açıklamalar

Ek olarak iOS işletim sistemi olan 11’in indirmeye hemen bu akşam saat 22 ila 23 arasında indirmeye sunulacağını söylemek mümkün. İlk sürümün Beta olacağını ve bu sürümü indirmek için de mutlaka geliştirici hesabına sahip olmanız gerektiğini belirtmiş olalım. iOS 9 ve 10 sürümleri tanıtıldıktan sonra yayınlanan Beta sürümü geliştirici hesabına sahip kullanıcıları pek tatmin edememişti. Zira başta batarya performansın olmak üzere ara yüz deneyiminde bile önemli bir kayıp yaşanmıştı. Bugün yayınlanacak Beta sürümünün ise kullanıcıları tatmin edip etmeyeceğini de önümüzdeki bir kaç gün içerisinde görüyor olacağız. Son olarak eğer bir geliştirici hesabına sahipseniz bu akşam yayınlanacak sürümü yüklememenizi önerebiliriz. En azından şimdilik böyle bir şey yapmamanız siz ve telefonunuz için iyi olacaktır.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı