Eğitim ŞartHaberler

İnternet Kafelere Ders Saatlerinde Öğrencilerin Alınması Yasaklanıyor!

İçişleri Bakanlığı 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak yeni ders döneminde güvenlikle ilgili alınan kararları bir genelge olarak yayınladı. Madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklarla ilgili denetimlerin arttırılacağı ve bin okula kamera sistemi taktırılacağı bildirilen bu genelgeye göre aynı zamanda ders saatlerinde internet kafelere öğrencilerin girişinin yasaklanacağı belirtildi.

BİN OKULA KAMERA

Emniyetin belirlediği okullara güvenlik kamera sistemleri kurulacak. Bunlar okulların kolluk birimleri bünyesindeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerine (KGYS) entegre edilecek. Yerel imkânlarla bin öncelikli okulda kamera sistemi kurulması hızlandırılacak.

İlginizi Çekebilir:  Oyun "Hileleri" ve "Modlar" çocukları siber suçu mı yönlendiriyor...

Ayrıca okul çevrelerinde gezen ilgisiz kişilerin gezmesini engelleyecek ve yeni yönetmeliklerle ilgili kuralların denetlenmesini sağlayacak bir emniyet görevlisi okullarda “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” sıfatıyla görev alacak.

 

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı