Haberler

Instagram’da fotoğraf paylaşmak için artık uygulama şart değil

Instagram bu zamana kadar uygulamaya bağımlı bir platformdu. Uygulama olmadan Instagram’ı tam anlamıyla kullanmak mümkün olmuyordu. İnternet tarayıcı üzerinden fotoğraflara erişim sağlanıyor ve belli başlı etkileşimlerde bulunuluyordu fakat fotoğraf paylaşımı yapılamıyordu. En temel olayı fotoğraf paylaşımı olan platformda bu özellik sunulmayınca haliyle internet tarayıcı üzerinden Instagram’a girmek de anlamsızlaşıyordu. Yeni gelen özellik sayesinde artık uygulamaya sahip olmasanız bile kolayca fotoğraf paylaşmanız mümkün.

Bundan böyle Instagram.com‘a erişim sağlayan herhangi bir cihazdan fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor. Böylece uygulaması bulunmadığı için Instagram’dan mahrum kalan tabletler de Instagram’da fotoğraf paylaşabilir hale geliyor. Özellikle iPad Pro gibi tabletlerin fotoğraf kalitesi bakımından akıllı telefonları aratmadığını göz önünde bulundurduğumuzda bu özellik daha anlamlı hale geliyor. Instagram’ın internet sitesi iPad’i bir mobil cihaz olarak algıladığı için fotoğraf paylaşımına izin veriyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram,"Save" Kaydetme Güncellemesi Yayınladı !

Uygulama gerekmeden Instagram’da fotoğraf paylaşmak sevindirici olsa da Instagram’ın mobil sürümü halen birçok özellikten mahrum durumda. Hikayeler ve mesajlaşma özelliği internet sürümünde maalesef kullanılamıyor. Fakat Instagram’da bu özelliklerden ziyade fotoğraf paylaşım özelliği ön plana çıktığı için bu yenilik birçok kişiyi mutlu edeceğe benziyor. Ayrıca telefonunda fazladan yer açmak isteyen kişiler de artık Instagram’ı mobil site üzerinden kullanarak tasarruf sağlayabilir.

Kaynak:Log

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı