Instagram, devası bir kullanıcı kitlesine sahip bir uygulama. Bu devasa kitleyi memnun etmek amacıyla uygulamaya sürekli yeni özellikler  ekleniyor. Instagram’ın son eklediği yeni özellik ile beraber kullanıcılar, profillerinde görünmesini istemedikleri…

Instagram’a Yeni Özellik: “Arşiv”

Instagram’a Yeni Özellik: “Arşiv”

Instagram, devası bir kullanıcı kitlesine sahip bir uygulama. Bu devasa kitleyi memnun etmek amacıyla uygulamaya sürekli yeni özellikler  ekleniyor.

Instagram’ın son eklediği yeni özellik ile beraber kullanıcılar, profillerinde görünmesini istemedikleri fotoğrafları silmeden direkt olarak “Arşiv” ismindeki yeni bölüme taşıyabilecekler. Bu işlem fotoğrafın hemen sağ üst kısmında bulunan 3 noktaya dokunulduğunda açılan pencereden yapılabilecek.Bu işlem yapıldığında fotoğrafınız artık profilinizde görünmeyecek ve Arşiv’de depolanacak.

İlginizi Çekebilir:  Province Nedir?

Yeni gelen özelliğin bir önemli yanı ise arşive depoladığınız fotoğrafı tekrar profilinizde görünmesini istediğiniz takdirde ilk yüklemiş olduğunuz tarihi esas alarak profilinize geri koyabileceksiniz.

Eğer bu özellik hala uygulamanızda görünmüyorsa güncellemelerinizi kontrol etmelisiniz.

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.