Haberler

Instagram “takipçi” ve “beğeni” sitelerine karşı tavır aldı…

Instagram, bir fotoğraf uygulamasıyken daha sonra çok geniş kitlelere ulaşan bir sosyal medya devine dönüştü. Ve Instagram artık herkesin vazgeçilmez uygulamalarından birisi oldu.

Facebook bünyesindeki Instagram’ın, büyük kitlelere ulaşması sebebiyle de reklamcılık açısından büyük bir silah olduğu aşikar. Bu durumun farkında olan bazı kullanıcılar büyük bir takipçi kitlesi yaratarak sosyal medya ünlüsü-fenomen– olup para kazanmanın peşindeler.

Bir kullanıcının organik olarak kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşma imkanı çok düşük olduğu için, zaman içerisinde takipçi ve beğeni satan siteler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir:  Youtube Değer mi Kaybediyor?

3 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Instagress isimli internet sitesi, aylık 10 dolar gibi abonelik ücretleriyle takipçi ve beğeni hizmeti veriyordu. Instagram’ın talebi üzerine kapatıldıklarını açıklayan Instagress yetkilileri Instagram’ın gerekçe olarak verilerin üçüncü partiler tarafından satılmasını yasaklayan politikasının gösterdiğini belirtti.

Instagram tarafından yapılan açıklamada ise hüküm ve şartlarda belirnen maddelere göre Instagram verilerini satmak şirketin onayladığı bir şey olmadığı belirtildi.

Kaynak : Verge

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı