Yazıhane

Instagram Dil Ayarlarını Neden Değiştiremiyorum?

Instagram’da son dönemde yapılan güncelleme ile bazı kullanıcıların dil ayarı otomatik olarak sıfırlandı ve ingilizce oldu.

Instagram’da son dönemde yapılan güncelleme ile  bazı kullanıcıların dil ayarı otomatik olarak sıfırlandı ve ingilizce oldu.

Bu sorun bazı kullancıların kafasında soru işareti oluşturdu.İngilizcesi olan kullanıclar dil ayarlarında en başta gözüken Türkçe seçmesine rağmen dil ayarlarının değişmemesi sorun yarattı.Bu yazımızda size kısaca son güncelleme ile ortaya çıkan bu küçük problemi nasıl düzelteceğimizi göstereceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Province Nedir?

Instagram’ı Türkçe’ye nasıl çeviririm?

iPhone iOS Instagram dil ayarları iPhone ya da iPad cihazlarda dil ayarlarını değiştirmek için öncelikle ayarlar (settings) bölümüne giriş yapıp ardından dil “language” bölümüne giriş yapacağız. Şimdi asıl yanıldığımız nokta burası. En başta gözüken Türkçe seçeneğini seçmeden orta kısımlara gelerek orada bulunan Türkçe seçeneğini seçtiğimiz zaman sorun düzelmiş olacaktır.

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı