Haberler

Instagram “arakladığı” hikayeler özelliğiyle Snapchat’i geride bıraktı

Her sosyal medya platformunda karşımıza çıkan kaybolan mesajlar bir dönem sadece Snapchat’e özgüydü. Bir süre sonra Instagram bu özelliği hikayeler ismiyle kendisine uyarladı.Teknoloji dünyası bunu kibar bir tabirle “kopyalama” olarak yorumladı.Fakat Teknoloji dünyasındaki son dönemdeki en büyük araklama operasyonunun gerçekleştirildiği de aşikar.

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg, Instagram’ın hikayeler özelliği günde 200 milyon aktif kullanıcıya eriştiğini açıkladı. Snapchat’in aktif kullanıcı sayısının 158 milyon olduğu düşünülünce açıklanan rakamların önemi daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook'tan grup video güncellemesi

Instagram, Snapchat’den arakladığı özellik ile kısa bir süre içinde Snapchat’i geride bırakmayı başardı.Bu durum aklımıza yavuz hırsız ev sahibini bastırır”  atasözümüzü getirdi.

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı