Haberler

İnsana En Çok Benzeyen Robot “Sophia” CNBC ile Röportaj Yaptı !

Hanson Robotics tarafından geliştirilen yapay zeka destekli “Sophia” isimli robot yetenekleri ve düşünceleriyle insana en çok benzeyen robot ünvanını hakkediyor.

Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, söylenenleri anlayabiliyor, konuşabiliyor, göz teması kurabiliyor hatta yüz ifadeleriyle karşılık bile verebiliyor. Ayrıca Sophia gelecek planı da yapabiliyor. Sophia, bir insan gibi üniversite eğitimi görüp, aileye sahip olmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Microsoft, "Pix Camera" ile "Prisma’ya" Rakip Oluyor !

Sophia ve geliştiricilerinin CNBC ile yaptığı röportajda, ‘insanlığın sonunu getirmek‘ istediğini şaka olarak söyleyerek insanoğluna ürkütücü bir şaka yaptı.

Sophia ve geliştiricilerinin CNBC ile yaptığı röportajı aşağıdaki videodan türkçe altyazılı izleyebilirsiniz…

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı