Hanson Robotics tarafından geliştirilen yapay zeka destekli “Sophia” isimli robot yetenekleri ve düşünceleriyle insana en çok benzeyen robot ünvanını hakkediyor. Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, söylenenleri anlayabiliyor,…

İnsana En Çok Benzeyen Robot “Sophia” CNBC ile Röportaj Yaptı !

İnsana En Çok Benzeyen Robot “Sophia” CNBC ile Röportaj Yaptı !

Hanson Robotics tarafından geliştirilen yapay zeka destekli “Sophia” isimli robot yetenekleri ve düşünceleriyle insana en çok benzeyen robot ünvanını hakkediyor.

Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, söylenenleri anlayabiliyor, konuşabiliyor, göz teması kurabiliyor hatta yüz ifadeleriyle karşılık bile verebiliyor. Ayrıca Sophia gelecek planı da yapabiliyor. Sophia, bir insan gibi üniversite eğitimi görüp, aileye sahip olmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yapay zekâ acil servis sevk ekiplerinin kalp krizini tespitine yardımcı oluyor

Sophia ve geliştiricilerinin CNBC ile yaptığı röportajda, ‘insanlığın sonunu getirmek‘ istediğini şaka olarak söyleyerek insanoğluna ürkütücü bir şaka yaptı.

Sophia ve geliştiricilerinin CNBC ile yaptığı röportajı aşağıdaki videodan türkçe altyazılı izleyebilirsiniz…

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.