Haberler

İlk “Yerli” Yapay Zeka Uygulaması Piyasaya Sürüldü …

Yapay zeka alanında çalışmalarını artıran Türkiye merkezli Etiya Bilgi Teknolojileri, Silikon Vadisi’nde bir yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından Türkiye’nin ilk Yapay Zeka uygulamasını pazara sundu.

2015 yılında yapay zekâ alanındaki yatırımlarına başlayan Etiya, bir yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda Türkiye’nin ilk yapay zekâ ürününü ortaya çıktı. Türkiye ile birlikte Arap ülkeleri ve Amerika pazarına da sunulacak olan ürün kendi kategorisinde dünyada da ilkler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Tweetlerden Zihinsel Sağlık Taraması Yapan Algoritma Geliştirildi

Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan, “Türkiye’nin kurumsal uygulama anlamında ilk yapay zekası Serdoo’yu geçtiğimiz hafta pazara sunduk. Yüzde 100 yerli ürünümüz Serdoo Türkiye’nin önemli iki şirketinde pilot çalışmalarına başladı. Serdoo şirketlerin rutin olarak yapılan, kontrol edilen, takip edilen işlerini yapmak üzere üretildi.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Webtekno

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı