Haberler

İlk iPhone’dan Günümüze Toplam Kaç Tane iPhone Satıldığı Açıklandı

Apple’ın devası bir şirket olmasında en büyük pay sahibi olan ürün olan iphone, ilk olarak Haziran 2007’de piyasaya sürülmüştü. Bu sene 10. yılını kutlayacak olan iPhone, her yeni çıkan modeli ile de satış rakamlarında Apple’ın yüzünü güldürdü.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, üçüncü mali çeyrek kazanç açıklaması sonrasında yaptığı konferansta 2007 yılından bugüne Apple’ın 1.2 milyar iPhone sattığını açıkladı. Bu sene açıklanan toplam iphone satışı ile Temmuz 2016’da açıklanan toplam iphone satışı dikkate alındığında Apple’ın geçen yıldan bu yana 200 milyon adet iPhone modeli sattığı ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Araştırmacıların Geliştirdiği Yazılım, Fotoğrafları Canlandırıyor

Ayrıca Apple, üçüncü çeyrekte ( Nisan-Mayıs-Haziran aylarında ) 41 milyon adet iPhone satışı gerçekleştirdiğini ve bu satışlardan 24,8 milyar dolardan fazla gelir elde edildiğini açıkladı.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı