Elektronik ürünlerin içini açarak tamir edilebilirlik durumlarını değerlendiren iFixit,son olarak Apple’ın yeni telefonu iPhone X‘i değerlendirdi. iFixit ekibi iPhone X’i 22 adımda parçalarına ayırdı. iPhone X’in tamir edilme kolaylığı iPhone…

iFixit,iPhone X’in Tamir Edilebilirlik Puanını Belirledi

iFixit,iPhone X’in Tamir Edilebilirlik Puanını Belirledi

Elektronik ürünlerin içini açarak tamir edilebilirlik durumlarını değerlendiren iFixit,son olarak Apple’ın yeni telefonu iPhone X‘i değerlendirdi.

iFixit ekibi iPhone X’i 22 adımda parçalarına ayırdı. iPhone X’in tamir edilme kolaylığı iPhone 8 ve iPhone 8 plus gibi 6 puan aldı.Ayrıca  iFixit ekibi, iPhone X tamir edilme kolaylığı bakımından olumlu ve  olumsuz değerlendirmelerde bulundu.

Olumlu Değerlendirmeler

Ekran değişikliği yaparken, Face ID sensörlerini sökmeye gerek kalmadan kolaylıkla değişiklik yapılabiliyor.Telefonun piline ve ekranın değişimi de oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  10 Yılda iPhone’ların Donanımında Neler Değişti?
Olumsuz Değerlendirmeler

Anakart bileşenlerinin birbirinden bağlantısız bileşenlerle bir arada bağlanmasından dolayı, olası bir değişim durumunda zahmetlibir tamir işlemi meydana gelecek. Olası bir darbe durumunda telefonun ön yüzünün alacağı hasarın yanında arka yüzünde de hasar meydana gelmesi muhtemel. Ayrıca telefonun arka kapağı da cam materyalden üretildiği için  arka cam kırılırsa telefonun tüm bileşenleri çıkartıp bütün şasiyi değiştirmek gerekiyor.

Kaynak : iFixit

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.