Haberler

Huawei Krizinde Google’dan Geri Adım

ABD yönetiminin Huawei ve Çin’e yönelik aldığı  yaptırım kararları sonrasında pek çok Amerikalı şirket ve organizasyon, Huawei ile olan iş birliklerini dondurduklarını açıklamıştı.

Google,ARM,Amazon,Facebook vs.. gibi büyük teknoloji şirketlerde işbirliğini askıya alan şirketlerdendi.

Yaptırım kararlarının ardından Huawei’nin iflas etme bile durumu konuşulurken,Amerikalı şirketlerinde bu yaptırım kararı sebebiyle ciddi zarara uğrayacağı düşünülüyordu. Birçok uzman yaşanan sürecin mutlaka çözüleceğini belirtmekteydi. Nitekim son bir kaç günde Amerikan teknoloji şirketleri, Huawei’ye yönelik kısıtlama ve iş birliğini “askıya alma” kararlarından dönmeye başladılar.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Teoride Satın Almaya Gücünün Yetmeyeceği 10 Şirket

SD Birliği, Wi-Fi Birliği, Bluetooth SIG ve Jedec, iş birliği yaptıkları firmalar listesine Huawei’yi tekrar eklediler. Üstelik SD Birliği, “Huawei’nin adının teknik bir hata yüzünden silindiği” gibi komik bir açıklama da yaptı.

huawei android

Daha önce Google, Android Q beta programından Huawei Mate 20 Pro’yu çıkarmıştı. Fakat cihaz, siteye yeniden eklendi. Google’dan Huawei’nin yeniden iş birliği yapılan şirket konumuna geldiği yönünde resmi bir açıklama yapılmasa da bu durum, Google’ın geri vites yapabileceği şeklinde yorumlandı.

Kaynak
Android
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı