Haberler

Huawei Krizi Çözülüyor mu?

ABD Başkanı Donald Trump’ın bu ayın başlarında uygulamaya koyduğu kısıtlamalar nedeniyle Huawei, son iki haftadır oldukça sancılı bir süreçten geçiyor.

ABD tarafından uygulanan ambargo nedeniyle  ABD’li şirket ve organizasyon Huawei ile ilişkilerini askıya almışlardı.

Çinli teknoloji devi Huawei’ye sırtını dönen birkaç ABD’li dev organizasyon an itibarıyla şirketle tekrar işbirliği yapmaya hazır görünüyor. WIFI Alliance , Jedec ve SD Association organizasyonları kısa bir süre önce resmi ortakları arasından çıkardıkları Huawei’yi, web sitelerini güncelleyerek listelerine tekrar dahil ettiler. Bu durum yaşanan bu krizin çözümüne yaklaşıldığı gösterdiği söylenebilinir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

ABD yasalarına göre bu zorunlu olması nedeniyle Google, Qualcomm ve Intel gibi birçok ABD’li teknoloji devi, Huawei’ye karşı yaptırımları desteklemişlerdi.Fakat yaşanan bu gelişme sonrasında Huawei’nin ABD ile yeni bir anlaşma yapacağı ve bu anlaşmanın da kısa bir süre içinde resmiyet kazanacağı ifade ediliyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

Kaynak
Androidpit
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı