Haberler

Hollanda’dan Kripto Paralara Sınırlandırma Kararı

Kripto paraları genel olarak tanımlarsak, yapıları itibariyle kolay kontrol edilemeyen, herhangi bir merkez bankasının gözetiminden uzak ve anonim paralardır.

Kripto paralar hükümetler düzeyinde sürekli tartışmalara neden oluyor. Bu durumun en büyük sebebi ise kripto paraların kontrol edilemez bir yapısı olması söylenebilinir.

Hollanda’da 1 Temmuz tarihinde Finans Bakanı Wopke Hoekstra ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferdinand Grapperhaus’un önderliğinde “kara para aklamaya yaklaşım” adlı teklif hazırlandı.Yasa teklifinin merkezinde kara para aklama için kripto para kullanılabilme ihtimaline karşı engelleyici düzenlemeler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin, Sert Bir Düşüşün Ardından Hızla Yükselebilir

Ayrıca Yasa teklifinde finansal düzenleyicilerin ve ilgili yetkililerin, gözlemci gruplarının etkisinin arttırılması için de talepler var. Yasa geçerse bankalar, şüpheli gördükleri müşterileri bildirebilecek. Hollanda, AB içinde kara para aklama girişimlerini izleyecek bir ekip kurulmasını da destekliyor.

Kaynak
Cointelegraph
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı