Dijital Ekonomi

Havada Blockchain Rüzgarı Devam Ediyor

Havayolu şirketlerinin son dönemin popüler teknolojisi blockchaine olan ilgisi hızla artıyor. Son olarak, blockchain teknolojisinden yararlanan havayolu şirketleri arasına Air France-KLM de katıldı.

Blockchain Türkiye Platformu’nda yer alan habere göre, blockchain tabanlı seyahat şirketi Wind Tree ile bir iş ortaklığına imza atan Air France-KLM, müşterilerin giderlerini azaltmak ve dijital defterlerle süreçleri iyileştirmek üzere çalışacaklar.

Air France-KLM ayrıca blockchaini kullanarak yüksek komisyon alan aracıları iş süreçlerinden çıkarmak istiyor.  Wind Tree, yakın geçmişte seyahat endüstrisinde bir dizi anlaşma imzaladı. B2B platformu şu anda kullanıcıların uçuşlardan otellere kadar geniş bir yelpazede sunulan tekliflere erişebilmelerini sağlıyor. Yeni anlaşmanın bir parçası olarak, Air France-KLM firmaya yeni teknolojik gelişmeler konusunda yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Blockchain 3.2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşabilir

Girişimler ve iş ortaklarıyla uzun süredir inovasyon odaklı çalışmalar yaptıklarını kaydeden Air France-KLM Kıdemli Başkan Vekili Sonia Barrier, “Blockchain teknolojisiyle birlikte seyahat ekosisteminde gerçekleşen alım satımları müşterilerimiz, şirketler ve girişimler için yeniden tanımlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Air France-KLM, müşteri deneyimini geliştirmek için teknolojiyi kullanmakta yeni değil. Ancak Wind Tree ile gerçekleştirilen proje blockchain alanına ilk uçuş niteliği taşıyor. Şirketin stratejisi, seyahat deneyimini hem kişiselleştirmek hem de daha basit hale getirmek amacıyla yeni çözümler tasarlamaya odaklanıyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı