Eğitim Şart

Harvard Üniversitesi’nden Tartışmalı Facebook Kararı !

Dünya’nın önde gelen üniversitelerinden olan Harvard Üniversitesi tartışmalara yol açan bir  Facebook kararı aldı. Harvard üniversitesi’nde bu yıl eğitime başlamak üzere okula kabul edilen bir grup öğrencinin, Facebook‘taki bir mesaj grubunda cinsiyetçi ve ırkçı caps’ler paylaştıkları için kayıtları silindi.

Üniversite yönetimi bu kararı , üniversitenin gelecek dönem öğrencileri tarafından  kurulan “Harvard memes for horny bourgeois teens” (Azgın burjuva gençleri için Harvard caps’leri) isimli, 100’e yakın üyesi bulunan kapalı grupta paylaşılan içeriklerin ortaya çıkması ile aldı.

İlginizi Çekebilir:  İnternetteki Tüm Hesap ve İçeriklerini Tek Tıkla Silebilir Misiniz?

Alınan bu karar , bazı kesimler tarafından aşırı sert bulunurken, bazı uzmanlar ise alınan bu kararın çocukların gelecek kariyerleri için bir kara leke olduğunu, bu kararın çocuklar için ömür boyu olumsuz etkisi olacağını düşünüyorlar.

The Guardian gazetesine konuşan Harvard Üniversitesi’nde hukuk bölümünde ders veren Profesör Alan Dershowitz ise üniversitenin kayıt silme kararıyla çok ileri gittiğini, kurumun öğrencilerin özel hayatına zorla müdahale ettiğini belirtti.

Kaynak: The Guardian

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı