Yazıhane

Güvenliğiniz için Facebook’tan Silmek İsteyeceğiniz Şeyler

Facebook, 2 milyar aşkın kullanıcı ile beraber başlı başına bir dünya konumunda bulunuyor. Bu kadar fazla kitleyi barındırması sebebiyle de dikkat edilmediği takdirde güvenlik ile ilgili sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilecek bir potansiyele sahip.

Facebook, gizliliğinizi büyük bir özenle koruduğunu sık sık belirtse de ev adresiniz dahil olmak üzere bir çok kişisel bilgiyi eklemenize imkan tanıyor. Ve bu kişisel bilgiler fiziksel güvenliğiniz ve siber güvenliğiniz için problem haline gelebilir.

Güvenliğiniz için Facebook’tan silmek isteyeceğiniz şeyler

Doğum gününüz: Doğum gününüz, adınız ve adresinizle birlikte banka hesabınıza ve kişisel verilerinize ulaşmakta kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Time-lapse Nedir ?

Telefon numaranız:  Bir telefon sapığı tarafından rahatsız edilme ihtimaliniz oldukça fazla

Çocuğunuzun nerede okula gittiği: Bir cinsel suçluya çocuğunuzun tam yerini vermek ve onu yalnız yakalama fırsatı vermek, yapmak isteyeceğiniz en son şey olsa gerek.

Konum hizmetleri: Android ve iPhone’larda bulunan konum hizmetleri, başkalarının nerede olduğunuzu öğrenmesini sağlayabilir. Kötü niyetli insanlara açık adres verdiğinizi unutmayın

Konumunuzu etiketlemeyin: Evde konumunuzu paylaşarak ev adresinizi dışarıya verdiğinizi unutmayın.

Tatile ne zaman ve nereye gittiğiniz: Bu bilgileri paylaşmanız ve evinize hırsız girmesi halinde sigorta şirketiniz size ödeme yapmayı reddedebilir.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı