Haberler

Güney Kore, resmi olarak bitcoin’i tanıdığını duyurdu

Güney Kore, uluslararası bitcoin transferlerini resmen yasallaştırdı ve bitcoin ile ticaret yapan platformlar ve borsa konusunda da düzenlemeler getirme konusunda çalışmalara başladığını duyurdu.

Park Yong-jin Güney Kore hükümetinin 3 temel düzenleme yaptıklarını belirtti.Bu düzenlemeler, bitcoin ticaret platformlarının minimum 500 milyon won (436.300 dolar) sermaye gereksinimi, bilgi edinme ve kara para aklamayı engellemek amacıyla verilere erişim iznini de içeriyor. Ayrıca tüm işletmeler, komisyoncular ve diğer ticari kuruluşların Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan onay alması da gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  Estetik Kliniğini Hack'leyen Hacker'lardan "Çıplak Fotoğraf" Şantajı !

Güney Kore hükümeti, yakın zamnda bitcoin endüstrisini tamamen düzenleyip kontrol edilebilir hale getirdikten sonra Japonya gibi bir para gönderme yöntemi olarak da yasallaştırdığında Güney Kore’de Bitcoin endüstrisinin devasa bir büyüme yaşayacağını söyleyebiliriz.

Piyasalara göre şimdiden Güney Kore bitcoin ekonomisi, Amerika ve Japonya’dan sonra 3. sırada geliyor ve ticaret hacmi pazarın yaklaşık %14’ünü oluşturuyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı