Tavsiyeler

En İyi Haber Takip Uygulamaları (Android ve iOS )

Gündemi kolaylıkla takip etmenizi sağlayan en iyi haber uygulamalarını sizler için derledik.

Günümüzde gazeteler ve televizyon haberciliği devam etse de eski popülerliğinden oldukça uzaktalar.. İnternet ve mobil teknolojilerin hayatımıza girmesi ile beraber artık insanlar anlık bilgilendirme talep ediyorlar.

Bu talep zamanla  bu anlık bildirimlerin birden çok kaynağın tek tek takip edilmesinden öte bir çok kaynağın paket halinde tek bir mecradan takip edilmesine dönüştü.Bu dönüşüm ile birlikte haber okuma deneyimi bir nevi evrim geçirdi. Bu evrimin merkezinde ise mobil cihazlar yer aldı.

Gündemi kolaylıkla takip etmenizi sağlayan en iyi haber uygulamalarını sizler için derledik.

Nabız

nabız haber uygulaması

Nabız uygulaması, 700’ün üzerinde Türkçe haber kaynağı arasından seçim yaparak kendi haber akışınızı kişiselleştirmenizi ve en son gelişmelerden haberdar olmanızı sağlıyor.

Yerli ve yabancı gazeteler, haber ajansları, televizyon kanalları, devlet kuruluşları, spor kulüpleri, ekonomi, köşe yazarları, teknoloji, sağlık, otomobil, magazin, kadın, güzellik, yemek ve tatil gibi pek çok konuda favori haber kaynaklarından dilediklerinizi seçebiliyorsunuz

“Nabız Dergileri” adını verdikleri kısım ise uygulamanın seçtiği kaynakları kategorize ederek size sunmasını sağlıyor.

Nabız uygulamasını iOS için “BURADAN” Android için “BURADAN” indirebilirsiniz.

Bundle

bundle haber uygulaması

 

Fark yaratan özgün tasarımı ile dikkat çeken Bundle haberlere hızlıca erişmenize olanak tanıyor.

8000’in üzerinde kaynağın olduğu Bundle’ın akıllı filtre özelliği sayesinde görmek istediğiniz kaynakların haberleri okuyabilir ve kendi Bundle’ınızı oluşturabilirsiniz.

Ödüllü haber uygulaması Bundle’da ekonomi, teknoloji, sanat & tasarım, eğlence, seyahat, sinema, dergi ve daha birçok kategoriden güncel haberleri okuma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Bundle uygulamasını iOS için “BURADAN” Android için “BURADAN” indirebilirsiniz.

Flipboard

flipboard haber uygulaması

Flipboard uygulaması belirli kategorilerdeki popüler olan kaynaklardan içeriklerin özet halini listeleyen ve tam halini okuyabildiğiniz içerik okuma uygulamasıdır.

Flipboard gündem ile ilgili olarak anlık bildirimde gönderiyor. Sizin de dergiler oluşturabildiğiniz uygulamada, Twitter aracılığı ile de çeşitli haberleri takip edebiliyorsunuz.

Flipboard uygulamasını iOS için “BURADAN” Android için “BURADAN” indirebilirsiniz.

Google News (Haberler)

Google haber uygulaması

iOS platformu için Google News olarak yer alan uygulama, Android platformu için ise Google Haberler olarak yer alıyor.

Uygulamada toplamda 4 ana başlık yer alıyor. “Sizin İçin” kısmında size özel akışlar oluşturan Google, “Başlıklar” kısmında çeşitli kategorilere göre meydadan başlıklar sunuyor. “Favoriler” kısmında takip ettiğiniz konulara ve kaynaklara odaklanan uygulama, “Gazetelik kısmında kategorilere göre göz atmanızı sağlamanın yanı sıra popüler kaynakları da gösteriyor.

Flipboard uygulamasını iOS için “BURADAN” Android için “BURADAN” indirebilirsiniz.

Sizde kullandığınız haber uygulamalarını yorum kısmına yazabilirsiniz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı