Eğitim Şart

Görme Engellilerin Çevresini Tanıması İçin;Airpoly Vision

Aipoly Vision, görme engelli körlere ve renk körlerinin çevrelerini anlamalarına yardımcı olan bir nesne ve renk tanıyıcıdır. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzu ilgilenilen nesne üzerine getirin ve yapay zekayı açmak için ekranın alt kısmındaki tanıma düğmelerinden birine basın.Airpoly bir çok nesneyi tanımlamakta ve sesli olarak söylemekte.
İlk test ettiğimizde gerçekten çok şaşırdım ve başarılı buldum.Kesinlikle destek görmesi gereken bir uygulama.Ülkemizde kullanımı şu aşamada mümkün ama Türkçe desteği bulunmamakta.Tüm yazılar ve seslendirmeler İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Japonca ve Arapça dillerini destekliyor.
Uygulamanın ücretsiz versiyonunda kısıtlı özellikler var yinede işe yaracak derece.Tüm özellikleri (ücretli ve ücretsiz) aşağıda listeledik.

Bitki ve Hayvanları Tanıma
Köpek ırkları ve kuş türleri de dahil olmak üzere 2000’den fazla bitki ve hayvan türünü tanımlayın. (Ücretli)

Metin Oku
Birden çok dilde metin okuyun. Bir işaret veya belge ile karşılaştığınızda, yüksek sesle okumak için “metin oku” düğmesine geçebilirsiniz.

Para Birimini Tanıyalım
Aipoly Vision, USD cinsinden para birimini tanımlayabilirsiniz.

Yiyecek Tanıma
1000’den fazla bulaşık ve yiyecek maddesi, telefonunuzu önlerinde sallayarak kolayca tanınabilir.

Renkleri Tanıma
Aipoly 1400’den fazla renk ayırır.

VoiceOver
VoiceOver açıkken olanlar için, düğmelerin üstündeki metne erişmeniz yeterlidir.

İnternet Bağlantısına İhtiyaç Duymaz
Metin ve ambalajlı ürünler hariç olmak üzere tüm tanıma modları, herhangi bir durumda ve tamamen gizlilik içinde kullanılabilecek şekilde internet bağlantısı olmadan çalışır.

Çoklu Dil Desteği
Telefonunuzun dil ayarlarına bağlı olarak İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Japonca ve Arapça olarak sunulmaktadır.

Akıllı Flash
Aipoly, kamera ile karanlık tespit ettiğinde, otomatik olarak flash lambasını yakacak ve böylece aydınlatma konusunda endişelenmenize gerek yok. Işık açıldığında, flash kapatılır.

Desteklediği Cihazlar
IPhone 5S ve üzeri
IPad Air ve üstü.
IPad Mini 2 ve üzeri.

Aipoly Vision aboneliğinin 1 haftalık bir deneme sürümü mevcuttur. Deneme süresinin bitiminden sonra satın alma işleminin onaylanmasıyla birlikte iTunes hesabınıza bir aylık 4.99 USD ödeme yapılması gerekecek ve otomatik yenileme en az 24 saat önce sona erdirilmediği sürece abonelik otomatik olarak yenilenecektir.

 

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı