Haberler

Google’ın Hakkınızda Bildiklerini Kontrol Edin

Muhtemelen farkındasınız ama değilseniz hemen söyleyelim: Google kendi ürün ve servisleri üzerinde yaptığınız tüm aktivitelerinizi izliyor, böylece servislerini size özel hale getiriyor. Peki Google’ın her yaptığınız aramayı her izlediğiniz videoyu ve her gittiğiniz mekânı kaydetmemesi için ne yapacaksımz? Google’ın “Etkinliğim sayfası sayesinde Internet devinin sizin hakkınızda ne tür bilgiler sakladığını öğrenmek ve istemediklerinizin takip edilmesini engellemek mümkün.

  • myactivitiy.google.com adresini ziyaret edin ve baştaki tanırım animasyonunu geçin.Her gün hangi Google ürününde kaç etkinlik gerçekleştirdiğinizi  gereceksiniz. Sayfayı aşağı kaydırarak tüm öğeleri görebilir,ürünlerden birine tıklayarak sonuçları filtreleyebilrsiniz.

google_etkinlik1

  • Eğer belirli bir güne ait tüm etkinlikleri silmek istiyorsanız o gğne ait yeşil başlığın yanında ki üç noktaya tıklayın ve “Sil”i seçin.
İlginizi Çekebilir:  İŞKUR, YouTuber yetiştirecek!

google_etkinliksilme

  • Konum geçmişiniz Etkinliğim sayfasında yer almasa da Google, izin verdiyseniz Android telefonunuzun gittiği heryeri kaydediyor. Sol menüdeki”Diğer Google etkinliklerime, sonra da “ZAMAN ÇİZELGESİNE GİT”e tıklayın. Google’ın hangi etkinlikler saklayacağını belirlemek için yine sol menüdeki “Etkinlik kontrollerime göz atın.

google_etkinlik_diger

 

  • “Etkinlik kontrolleri” sayfasında Google’ın Web ve Uygulama Etkinliği, Konum Geçmişi, Cihaz Bilgileri, Google Voice ve Ses Etkinliği, YouTube Arama Geçmişi ve YouTube izleme Geçmişi hizmetlerini duyurabiliyorsunuz. Herhangi bir etkinliğin izlenmesini durdurursanız Google size o servisin nasıl etkileneceğini anlatıyor.

google_etkinlik_pasif

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı