Eğitim ŞartHaberler

Google’ın akıllı tahtası ‘Jamboard’ Mayıs ayında satışa çıkıyor

Google tarafından geliştirilen akıllı tahta ‘Jamboard’ ilk olarak Ekim 2016’da duyurulmuştu. O dönem ise satışa ne zaman çıkarılacağı hakkında bilgi verilmemiş fakat fiyat olarak 6000 dolar bandının altında olacağı söylenmişti.Ve google’dan beklenen açıklama geldi.Jamboard Mayıs ayı içinde 5000 dolar fiyatı ile beraber satışa çıkarılacak.

55 inç 4K dokunmatik ekrana sahip ürün beraberinde gelen dijital kalem ve silgi ile de tam uyumlu çalışıyor. Jamboard, herhangi bir pil gereksinimi olmayan “tak ve çalıştır” bir tasarıma sahip.Web kamerası, hoparlör ve USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C, HDMI, Bluetooth ve NFC bağlantıları da mevcut olan ürün, tekerlekli ayağı sayesinde hareket kabiliyetine sahip. Kullanıcının isteği doğrultusunda duvara da monte edilebilmekte.

İlginizi Çekebilir:  Android’in Aylık Kullanıcı Sayısı "2 Milyarı" Geçti !

G Suite ekosistemiyle çalışan ürün, Google Drive’dan dosya çekip, Android ve iOS tabanlı telefon ve tabletlere bağlanabiliyor. Diğer Jamboard’larla da bağlantı kurabiliyor.

Özelikleri

55 inç 4K UHD ekran
120Hz tarama hızı / 60Hz video yenileme hızı
16 eşzamanlı dokunma noktası
El yazısı ve şekil tanıma
Dahili geniş açılı kamera
NFC
HDMI 2.0, USB Tip C, 2 X USB 3.0
SPDIF ses çıkışı
Wi-Fi 802.11ac 2×2 / 1 Gigabyte Ethernet

 

⇒ Sizce Türkiye’deki okullarda kullanılabilir mi ? | Düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımıza veya yorum kısmına  yazabilirsiniz.

Google Jamboard Tanıtım Videosu

Kaynak:Techcrunch | Pocket-lint

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı