Haberler

Google’ın 2 Basamaklı Doğrulaması Geliştirildi

Google’ın 2 basamaklı doğrulama’yı kolaylaştıran projesi, yeni özelliklerle gelişiyor.

Güvenlik alanında sadece kullanıcı adı ve parola girmek bildiğiniz üzere yetersiz. Bunu aşmak üzere Google‘ın kendi iki basamaklı doğrulama uygulaması, bu alanı basitleştirerek kullanışlı hale getirmişti.

Telefonunuz ya da akıllı saatinizde ki Google uygulaması, siz başka bir platformdan Google hesabınızla oturum açmaya çalıştığınızda size bir soru yöneltiyordu. Bu soruda sadece,”Oturum açmaya çalışan siz misiniz?” yazıyordu. Evet ya da hayır gibi seçenekler yer alıyordu. Bunun biraz fazla basit olduğu düşüncesi kullanıcılar tarafından ortaya atılınca Google bu ekrana bir kaç bilgiyi daha ekledi.Oturum açılmaya çalışan cihazın markası, modeli, konumu ve giriş saati tam olarak yer alacak yeni uygulamada, güvenlik bir tık daha artırıldı denebilir.

İlginizi Çekebilir:  Adli Veri Bankası Projesi Hayata Geçti

Kaynak:9to5google.com

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı