Haberler

Google’dan Sanat ve Kültür Hamlesi… Google Arts & Culture Projesi

Google Arts & Culture, 1000’in üzerinde müzede bulunan sanat eserlerine bakabilmenize imkan tanıyor. Gigapiksel boyutlarda çekilen fotoğraflar sayesinde sanat eserlerindeki en ince ayrıntıyı görmek mümkün. Sanat akımları haricinde tarihi etkinlikler ve tarihi kişiler hakkında da bilgi sunan proje, 70 farklı ülkeden binlerce müzeyle iş birliği içinde geliştirilen Arts & Culture altyapısı Google Haritalar’ın Sokak Görünümü özelliğini de destekliyor. Bu özellik sayesinde bazı müzeler ve yerler 360 derece gezilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Süper Mario Run Taze Çıktı

iOS ve Android uygulamaları sayesinde mobil cihazlarınızı bir müzeye dönüştüren bu projede arama yaparak istediğiniz sanat eserine hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca proje Cardboard desteğine de sahip.

Türkiye’den de bir çok sanat ve kültür kurumu bu projenin içerisinde yer almaktadır.

Arts & Culture’ın web sitesine buradan ulaşabilir.

iOS  uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Android uygulamalasını buradan indirebilirsiniz.

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı