Kol Bozuk

Google’dan Oyun İçi Kutular için Yeni Kural

Geliştiricilerin son dönemdeki en popüler gelir kaynağı olan içinde farklı değerlerde oyun içi ürünler bulunan kasalar satması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Oyun içi kutuların içeriği oyundan oyuna değişiklik gösterse de genel olarak içinde değerli ve değersiz eşyaların bulunduğu şans kutuları oldukları söylenebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi değerli eşyaları düşürmenin oranı son derece düşükken ‘işe yaramaz’ olarak kabul edilen ürünlerin çıkma oranı çok daha yüksek oluyor. Oyuncular, değerli bir eşyaya sahip olmak için bazen onlarca kez başarısız deneme gerçekleştiriyor.

Oyuncuların değerli ürünlere sahip olmak için çok fazla sayıda kasa açmaları ve oyun kasalarının kumarlaştırıldığı yönündeki tepkilerin artmasıyla birlikte Google oyun içi kasalar hakkında yeni karar aldı.Ve Google, Play Store politikalarında değişikliğe gitmeye karar verdi.

İlginizi Çekebilir:  Google’dan Kendi Kendine Çekim Yapabilen Kamera: "Clips"

Artık  Google, geliştiricilere bu konuda yeni bir zorunluluk sunuyor. Buna göre geliştiriciler, bir kutu satın alınmadan önce içinde bulunan eşyaların çıkma oranını oyunculara açıklamak zorundalar. Böylece oyuncular, çıkma ihtimali belki de 100 binde 1 olan bir eşya için onlarca kutu satın almak yerine paralarını daha iyi bir şekilde değerlendirebilecekler.

Kısaca Loot Box (Oyun İçi Kutu) Nedir?

Video oyunlarında, bir yağma kutusu, oyuncunun avatarı veya karakteri için basit kişiselleştirme seçeneklerinden silah ve zırh gibi oyun değiştiren ekipmana kadar, rastgele seçilmiş bir sanal ürün seçimi elde etmek için kullanılabilecek, tüketilebilir bir sanal üründür.

Kaynak
SlashGear
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı