Eğitim Şart

Google’dan Öğrencilerin Üniversite Tercihlerine Yardımcı olan Servis

Google, üniversite tercihlerinde öğrencilerin karar vermelerini kolaylaştırmak amacıyla ‘Üniversite Seçimim’ adlı servisini kullanıma sunmuştu.

Google ‘ın ‘Üniversite Seçimim’ servisi, üniversite adayların puan, kontenjan, bölüm, üniversite ismi, üniversite konumu gibi kategorileri kullanarak kendisine en uygun üniversite ve bölümü bulmasını sağlıyor.Kişisel Google hesabınızı kullanarak giriş yapabildiğiniz gibi isterseniz de Google hesabınız olmadan direkt olarak servisi kullanabiliyorsunuz.

Google ‘ın ‘Üniversite Seçimim’ servisi ; Keşfet,Bağlan,İlham Al,Bana Özel olmak üzere 4 ana kısımdan oluşuyor.

KEŞFET

Bu kısımda Konum, Bölüm ve Puan kategorileri özelinde tek tek  üniversiteleri inceleyebildiğiniz gibi tüm bu kategorilere veri girmek suretiyle de üniversiteleri inceleyebilirsiniz .

Örneğin; üniversite tercihinizde, üniversitenin bulunduğu şehir sizin için önem arz ediyorsa konum kategorisine istediğiniz şehri girdiğinizde karşınıza o şehirde bulunan tercih edebileceğiniz devlet,vakıf   ve toplam  üniversite sayısı karşınıza çıkıyor.

BAĞLAN

Bu kısımda, tercihler öncesinde uzmanlardan destek almak ve soru sorabilmek için YouTube üzerinden düzenlenecek canlı yayınlara katılabiliryorsunuz. Ayrıca bu bölümde kaçırdığınız canlı yayınların video kayıtlarını da izleyebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Google, Wonder Woman ile Kodlama Öğretiyor !

İLHAM AL

Bu kısımda bir çok mesleğinde kariyer yapmış insanın alanları ile ilgili tavsiyelerinin bulunduğu video kayıtlarını izleyebilirsiniz. Bu videolarda üniversite tercihlerinde karşınıza çıkacak üniversite bölümleri ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olma imkanınız mevcut.

BANA ÖZEL

Bu kısımda yaptığınız tercihler, önemli tarihler ve izleyip beğendiğiniz videoları bulabiliyorsunuz.

Google’ın öğrencilere üniversite tercih sürecinde yardımcı olması üzerine geliştirdiği servise “BURADAN” ulaşabilirsiniz..

Google’dan Uyarı

Üniversitelere ilişkin fakülte, bölüm, puan, burs bilgileri dahil tüm bilgiler ÖSYM tarafından açıklanan veriler baz alınarak sunulmaktadır ve Google yayımlanan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti etmez. Her durumda bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini resmi kaynaklardan teyit etmenizi öneririz.

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı