Haberler

Google’dan Küba da Bir İlk !

İnternet devi Google, gerekli internet altyapıyısını oluşturarak Küba’da hizmet vermeye başlayan ilk yabancı şirketlerden biri oldu.

Küba, politik sebeplerden dolayı bir süre yakın zamana kadar  ambargoya maruz bırakılmıştı. Küba,doğal olarak teknoloji bakımından da bir hayli geri kaldı. Küba ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başlamasıyla beraber Küba, Amerikalı teknoloji devleri için yatırım yapılacak bir pazar haline geldi.

Küba, internet hizmetini Venezuela üzerinden sağlıyordu.Fakat paylaşılan veriler incelendiğinde en düşük internet erişimine sahip ülkelerden sahipti.

İlginizi Çekebilir:  İnternet yavaşladı. Twitter ve Youtube'a erişim sıkıntısı

Google , Küba’ya kablosuz internet sisteminin kurulmasına ve ulusal geniş bant erişimini sağlanmasına yönelik yatırımlar yapacak. Küba’da interneti daha hızlı kullanmak mümkün hale gelecek.

Kaynak: Engadget

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı