Google’ın yeni eğitim programı “Be Internet Awesome” ile  çocukları e-dolandırıcılık, internette taciz, şifreleme ve interneti güvenli kullanma gibi konularda bilinçlendiriyor ve eğitiyor. Projenin merkezinde çocuklar bulunduğu için bu eğitimler oyun eşliğinde…

Google’dan Çocukların İnternet Güvenliği İçin Eğitim Programı

Google’dan Çocukların İnternet Güvenliği İçin Eğitim Programı

Google’ın yeni eğitim programı “Be Internet Awesome” ile  çocukları e-dolandırıcılık, internette taciz, şifreleme ve interneti güvenli kullanma gibi konularda bilinçlendiriyor ve eğitiyor.

Projenin merkezinde çocuklar bulunduğu için bu eğitimler oyun eşliğinde veriliyor. Bu eğitimlerde Interland ve Mindful Mountain adlı iki oyun kullanılıyor.

Be Internet Awesome projesi,aşağıdaki bölümlerden oluşuyor.
  • Kişisel bilgilerin çevrimiçi olarak paylaşımını sınırlamak
  • Dolandırıcılık
  • Kimlik avı saldırıları yapmaktan kaçınmak
  • Güçlü parolalar oluşturmak
  • Çevrimiçi olumsuz davranışlardan kaçınmak
İlginizi Çekebilir:  Aralık 2016'daki En İyi YouTube Reklamları (YouTube Ads Leaderboard )

Projenin sonunda çocukların sanal ortamda yaşanabilecek her türlü zorbalığa karşı önceden hazırlıklı olması hedefleniyor.

Projenin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.