Eğitim Şart

Google, Wonder Woman ile Kodlama Öğretiyor !

Google’ın 2014 yılında başlattığı Made with Code  projesi kapsamında lise ve ortaokul seviyesindeki kızlara, Wonder Woman temasıyla kodlama öğreteceğini duyurdu. 
Kodlama eğitimini daha eğlenceli ve interaktif hale getiren bu projeyle birlikte gençlerin kodlama dünyasına ilk adımlarını atmaları hedefleniyor.
Proje kapsamında Wonder Woman filminden alınan çeşitli sahnelerde kullanıcıların tek yapması gereken, verilen kod bloklarını sürükle bırak yöntemiyle birleştirerek karakterin önündeki engelleri aşması sağlanıyor. Ve Wonder Woman’ın düşmanlarını karşı zafer elde etmesine yardımcı olunuyor. Sonuç olarak gençler eğlenerek kodlama mantığını öğreniyorlar.
Google’ın projesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz…

 

İlginizi Çekebilir:  “Android Akademi” program kayıtları başladı
Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı