Haberler

Google, “Kıble Bulma Hizmetini” Yayınlandı!

Google, son beş yıl içinde Kıble ile ilgili yapılan arama sonuçlarını ve insanların bu konudaki uygulama arayışlarını dikkate alarak, kullanıcıların Kıble’yi bulmalarını sağlayan Kıbleyi Bul hizmetini kullanıma sundu.

Mobil ve masaüstü tarayıcılar aracılığıyla erişilebilen Kıble Bulucu (Qibla Finder) hizmeti, artırılmış gerçekliği kullanarak Dünya’nın her yerinden Kıble’yi bulabiliyor. GPS ve kamera işlevi ile çalışan hizmet konum bilgisine ihtiyaç duyuyor.

İlginizi Çekebilir:  Nedir bu PEGI (Pan European Game Information) ?

Google’ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika ürün pazarlama müdürü yaptığı açıklamada, insanların Ramazan aylarında bu tarz uygulamalara ihtiyaç duyduklarını ve arayış içinde olduklarını, Google’ın da bu yüzden böyle bir hizmet geliştirdiğini dile getirdi.

Google’ın Kıble’yi Bul hizmetine “BURADAN” ulaşabilirsiniz…

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı