Haberler

Google Hangouts İki Ayrı Uygulama Olarak Bölünüyor…

Google, mesajlaşma uygulaması olan Hangouts’u iki uygulamaya bölmeyi planlıyor. Google, Hangouts Meet ve Hangouts Chat adı verilecek iki yeni uygulama sayesinde slack gibi rakiplerine karşı daha rekabetçi olmayı hedefliyor.

Hangouts Meet

Temel olarak videolu ve sesli görüşmeler yapılmasına imkan tanıyor.Fakat bu uygulamayı daha çok video bağlantılı toplantılar için kullanılması hedefleniyor.

Hangouts Chat

Takım içi iletişim ve etkileşim, oda oluşturma, şifreleme ve yetkiler gibi özellikler barındıracak uygulama yakın bir zamanda iOS, Android ve Web uygulaması olarak kullanıcılara sunulacak.

İlginizi Çekebilir:  Adli Veri Bankası Projesi Hayata Geçti

Google Hangouts Ne Zaman Devre Dışı kalacak ?

Google Hangouts hemen devre dışı bırakılmayacak.İnsanların Hangouts Meet ve Hangouts Chat’e alışmaya başlaması beklenecek. Kullanıcılar yeni uygulamaları tam olarak benimsedikten sonra Google Hangouts‘a veda edilecek.

Kaynak: Techcrunch

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı