Eğitim Şart

Google Görsellerden Artık Nasıl Görsel İndirilir

Google, Getty Images ile yaptığı barış anlaşmasının bir parçası olarak görsel aramadan “resmi görüntüle” butonunu kaldırdı.Görsellerdeki telif hakkı uyarıları da daha belirgin  hale getirildi.

Ayrıca Google, görselin daha yüksek çözünürlüklü kopyalarının bulunmasını sağlayan “Görselle ara” butonu da kaldırıldı. Kullanıcılar büyük kolaylıklar sağlayan bu tür pratik özelliklerin kaldırılmasında Getty Images ile yapılan barış anlaşmasının yanısıra Stok fotoğraf kütüphanesi’nin 2017 yılında Google’ı Avrupa Komisyonu’na şikayet etmesi de etkili oldu.Kullanıcılar artık bir görseli indirmek istediklerinde görseli barındıran siteyi ziyaret etmeleri gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  İnternetteki Tüm Hesap ve İçeriklerini Tek Tıkla Silebilir Misiniz?
Google Görsellerden artık nasıl görsel indirilir

Google Görseller’deki fotoğraflara sağ tıklayıp “resmi yeni sekmede aç” veya “resmi görüntüle” butonlarına tıklayarak tam boyutlu görsele erişebiliyorsunuz. Görsele eriştikten sonra sağ tıklayıp “resmi farklı kaydet” seçeneğini tıkayarak resmi indirebilirsiniz

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı