Google , fotoğraflardaki istenmeyen nesneleri otomatik olarak kaldırmaya yönelik bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Google I/O etkinliği kapsamında bu özellik ile ilgili bir demo da katılımcılara gösterdi. Büyük olasılıkla Google…

Google, Fotoğraflardaki “İstenmeyen Nesneleri” Kaldıracak !

Google, Fotoğraflardaki “İstenmeyen Nesneleri” Kaldıracak !

Google , fotoğraflardaki istenmeyen nesneleri otomatik olarak kaldırmaya yönelik bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Google I/O etkinliği kapsamında bu özellik ile ilgili bir demo da katılımcılara gösterdi.

Büyük olasılıkla Google Fotoğraflar servisine entegre edilecek olan bu özellik sayesinde, fotoğraf karesini tamamen kaplayan bir tel örgüyü önden kaldırmak ve arka plandaki ana temayı ortaya çıkarmak mümkün olacak.

ÖNCE

SONRA

Kaynak: Verge

İlginizi Çekebilir:  Google'dan Çocukların İnternet Güvenliği İçin Eğitim Programı

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.