Yazıhane

Google Dijital Atölye: Ücretsiz Eğitim Programı

Google Türkiye, Dijital Atölye adlı eğitim projesini duyurdu. Google Dijital Atölye, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program ve hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez’in katılımıyla  basın toplantısı düzenlendi. Açıklananlara göre Google bu projeye 10 milyon TL’lik katkı sağlayacak.Bu proje için Türkiye’nin 9 ilinde bu iller Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir, Kayseri, Samsun ve İstanbul olmak üzere yüz yüze eğitimler düzenlenecek ve bu eğitimler katılmak isteyen herkese açık olacak.

Türkiye’de KOBİ’lerin dijital yetenekleri ne durumda?

Google Dijital Atölye bu proje ile Türkiye’deki KOBİ’lerin teknolojiyi kullanabilmesi ve  dijital yeteneklerinin artırılmasını hedefliyor.

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, Türkiye’nin nüfusunun yüzde 57’sinin 35 yaş altında olduğunu söyledi ve bu potansiyelin dijital yeteneklerle katma değerlere dönüştürülmesi gerektiğini paylaştı. Bakan Müezzinoğlu’da Avrupa nüfusundan ortalama 10 yaş kadar genç olduğumuzu ve genç potansiyelimizi dijital dünyada icat çıkarmak şeklinde kullanmamız gerektiğinin altını çizdi.

Google Dijital Atölye projesi kapsamında web sitesi kurmaktan dijital pazarlamaya, e-posta pazarlamasından web analizine kadar uzanan 23 farklı konuda ücretsiz eğitim kaynaklarına erişmek mümkün olacak.

İŞKUR’un destekliğiyle çeşitli etkinlikler de düzenlenecek ve eğitimleri tamamlayanlara Google tarafından bir başarı sertifikası verilecek.

[alert style=”blue”]dijitalatolye.withgoogle.com adresinden projeyi inceleyebilir ve eğitimlerden faydalanabilirsiniz.[/alert]
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı