Eğitim ŞartHaberler

Google Classroom Herkesin Kullanımına Açıldı

Google‘ın öğretmenler ve öğrenciler için geliştirdiği Classroom isimli servis üzerinde sınavlar, ödevler ve konu anlatımları hazırlanabiliyor, bunlar öğrenciler ile paylaşılabiliyordu. Bununla birlikte yapılan sınavlara not verilebiliyor, öğrencinin yanlışları direkt olarak sınav kağıdında gösterilebiliyor, verilen ödevlerin kontrolü yapılabiliyor ve sonraki dersler için konu anlatımları sisteme konulabiliyordu.

Google’ın resmi blog adresi üzerinden yapılan açıklamayla ortaya çıkan yeni düzenlemeyle Google Classroom, dünya üzerinde Google hesabı sahibi herkes tarafından kullanılabilir hale getirildi. Daha önce hizmeti kullanmak için Google’a öğretmen ya da dersi açan öğretmenin öğrencisi olduğunu göstermeniz ve bir G Suite for Education hesabı edinmeniz gerekiyordu. Bu zorunluluğu ortadan kaldıran şirket, “öğrenmek isteyen insanlara hangi ortamda olursa olsun bu teknolojiyi getirdik.” şeklinde bir açıklama yaptı.

G Suite hesabıyla açılan ve halihazırda devam eden derslerin bu değişiklikten etkilenmeyeceğini de söyleyen Google, açık olan derslerin devam edeceğini ve bu derslere G Suite hesabı olmadan girilebileceği ya da derslerin normal Google hesaplarıyla sürdürülebileceğini de belirtti.

⇒ Düşüncelerinizi sosyal medya hesaplarımıza veya yorum kısmına  yazabilirsiniz.

 Kaynak:Android Police

İlginizi Çekebilir:  Yeni tasarımıyla Google Earth ve tüm özellikleri
Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı