Haberler

Google, Android Cihaz Üreticilerini Üzecek Bir Karar Aldı

Google, geçtiğimiz temmuz ayında AB  yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle AB tarafından 4,3 milyar euroluk para cezasına çarptırılmıştı. Android’i pazardaki baskınlığını artırmak için kullanmakla suçlanan şirket, bu ciddi cezadan sonra politikalarını gözden geçirmeye karar vermişti.

Google’ın Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Android telefon üreticileri ile olan anlaşmalarını güncellediklerini söyledi. Bundan sonra Google’ın ürünlerini kullanan üreticilerden lisans ücreti talep edileceğini belirten Lockheimer, söz konusu değişikliklerin 29 Ekim tarihinden itibaren yürürlüğe gireceğini kaydetti.

İlginizi Çekebilir:  Snapchat CEO'su Evan Spiegel'den Snapchat İle İlgili 8 Öz Eleştiri

Bu kararın  akıllı telefon fiyatlarında artışa neden olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Zira Google uygulamaları için lisans ücreti ödemeye başlayacak olan üreticiler, bu miktarı karşılamak için fiyatları yükseltmesi ihtimal arasında bulunuyor.

Google geçtiğimiz hafta, AB’nin en yüksek hukuki merci olan Avrupa Adalet Divanı yapısı içinde yer alan Genel Mahkeme’ye giderek 4,3 milyar euroluk para cezasını temyize götürmüştü.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı