Teknoloji devleri yapay zekayı bütün ürünlerinde kullanmaya başladı.Google,makine öğreniminde mesafe aldığı Google Allo programını güncelledi. Google Allo, bundan sonra selfie fotoğraflarınızdan size ait emoji geliştirebilecek.  Allo, çektiğiniz selfilerden size uygun emojiler…

Google Allo, Çektiğiniz Fotoğraftan Kendi Emojilerinizi Tasarlayacak!

Google Allo, Çektiğiniz Fotoğraftan Kendi Emojilerinizi Tasarlayacak!

Teknoloji devleri yapay zekayı bütün ürünlerinde kullanmaya başladı.Google,makine öğreniminde mesafe aldığı Google Allo programını güncelledi.

Google Allo, bundan sonra selfie fotoğraflarınızdan size ait emoji geliştirebilecek.  Allo, çektiğiniz selfilerden size uygun emojiler üretecek.

Bu özellik için Google, fotoğraflarınızdan göz rengine kadar kişisel bilgilerinizi bulmanın yanında, çevre birimlerini ve o anki konumunuzu da bularak, görsel çevreyi tanıyabilen bir algoritma tasarladı.

İlginizi Çekebilir:  2017'de en çok aradığımız kelimeler

Yapay zeka, karşıdaki kişi için en uygun emojiyi, 563 katrilyonun üzerinde potansiyel kombinasyonu kullanarak buluyor.

 Kaynak: Android Police

 

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.