Haberler

Gönülleri Fetheden Takip Edilesi Fenomen Doktor Adayı Berika Demir

Instagram’da oldukça popüler olan olan Berika Demir, Tıp Fakültesi önünde çektirdiği fotoğraflarla fenomen oldu. Kısa bir süre sonra reklam şirketleri tarafından keşfedilince ürün tanıtımı yapmaya da başladı. Buraya kadar size klasik bir fenomen gibi gelebilir. Fakat Berika Demir bildiğimiz fenomenlerden oldukça farklı..

Berika Demir, sosyal medya şöhretini bir başka deyişle fenomenliği hayırlı bir şekilde kullanıyor. Instagram üzerinden paylaştığı hikayelerle genç öğrencileri motive ediyor. Kitaplar hediye ediyor. Ayrıca bunları bir lütuf yapar gibi değil tüm samimiyeti ile yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  Google,Veri Toplamak İçin Telefonlarımızı mı Dinliyor?

Berika Demir’in öğrencilere katkısı sadece motivasyon ve kitaplarla sınırlı değil, sosyal medya üzerinden kazandığı paralarla öğrencilere burs veriyor. Bir süre önce Kanal D Haber’den İbrahim Konar’a verdiği röportajda  aktif olarak 50 öğrenciye burs verdiğini ve hedefleri arasında burs verdiği öğrenci sayısını artırmak olduğunu belirtti.

Ayrıca Berika Demir, Instagram hesabında yalnızca eğitime destek olmuyor. Geçtiğimiz günlerde bir doktor adayı olarak meme kanseri ile ilgili kadın takipçilerinin farkındalığını arttıracak bir paylaşım yaptı.

Berika Demir katıldığı bir programda “Sosyal doktor da olmak çok önemli. Doktora gidiyoruz. Suratımıza bakmadan bizi muayene eden doktorlarımız oluyor.” sözleri ile her ne kadar sosyal medyadan tepki almış olsa da kendi meslektaşları ile ilgili yaptığı eleştiri ile bize ne kadar cesur olduğunu gösterdi ve bizim gönlümüzü bir kez daha fethetti.

İşin Özü Berika Demir güzelliğini ve aklını kullanarak bir çok fenomenin yaptığı gibi şöhretin tadını çıkartabilirdi. Fakat o bunu yapmak yerine sosyal medya şöhretini bir başka deyişle fenomenliğini  insanların faydasına kullanıyor. Umarım böyle devam eder..

Berika Demir’in Instagram’da 140 bin takipçisi bulunuyor. Demir’in Vlog,sağlık,makyaj,eğitim,bakım ve saç üzerine videolar yayınladığı 22 Bin aboneli bir YouTube kanalı da bulunuyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı