Haberler

Gigabyte, Bugüne Kadar Yapılmış En Hızlı ve En Büyük SSD’yi Tanıttı

Günümüzde bilgisayarların daha hızlı çalışması için sabit diskler yerini yavaş yavaş harici ve dahili SSD’lere bırakmaya başladı.

Gigabyte, dünyanın bugüne kadar gördüğü en hızlı ve en büyük PCIe 4.0 SSD’yi, AORUS Xtreme Power etkinliğinde tanıttı: AORUS Gen 4 NVMe AIC 8TB. Üçüncü nesil AMD işlemciler ve X570 çipsetli ana kartlar ile birlikte yeni PCIe 4.0, bir önceki versiyona göre %68’e kadar daha fazla performans sunuyor.

AORUS Gen 4 NVMe AIC 8TB, özünde 4 adet AORUS NVMe Gen4 SSD 2 TB takılmış olan bir SSD adaptörü. Bu yapı sayesinde paralel olarak çalışabilen SSD’ler, PCIe 4.0 SSD’lerin sahip olmakla övündükleri 5GB/s yazma hızını çok daha düşük bir rakam haline getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Fiyat ve Performans Olarak Mutlu Edecek 5 SSD

SSD’nin kendi üzerine eklenmiş bir heatsink ve bir de fan bulunuyor.Fakat 15 TB hıza ulaşmak için  x570 anakarta ve iyi bir soğutma sistemine de ihtiyaç var.  Kartın üzerinde güç girişi yok, ihtiyaç duyduğu bütün enerjiyi PCIe 4.0 yuvasından alıyor.

Gigabyte, bu SSD için bir çıkış tarihi ya da bir fiyat belirtmedi. SSD piyasasının yakın zamanda daha da çekişmeli bir rekabete sahne olacağı aşikar. Bekleyip görelim…

Kaynak
Tech Critter
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı