Eğitim Şart

Garanti Bankası’ndan Çocuklara Kodlama Atölyeleri

Geleceğin okuryazarlığı konumunda olan kodlama, günümüzde yaratmanın, ürün ve servis geliştirmenin temel taşı olarak nitelendiriliyor.  21. yüzyılda öne çıkan yaratıcı düşünme, yeni fikirler bulma, liderlik, sorumluluk, sosyal öğrenme yolları ve işbirlikçi çalışma becerileriyle birlikte, çocuklara kodlama mantığının öğretilmesinin gerekliliği aşikar.Bu doğrultu da Garanti Bankası, 9 şehirde aynı anda düzenlediği “Geleceği Yazıyorum” kodlama atölyeleriyle, 200’e yakın çocuğu kodlama, yaratıcı düşünme ve robotik ile tanıştırdı.

Bahçeşehir Koleji’nin eğitim desteğiyle düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünme” temalı atölyeleri 6 Mayıs’ta Bahçeşehir Üniversitesi’nin İstanbul Galata Kampüsü ve Bahçeşehir kolejlerinin Ümraniye, İzmir Bornova, Ankara İncek, Diyarbakır Hevsel, Antalya Döşemealtı, Ordu Giresun, Antalya Döşemealtı, Şanlıurfa, Elazığ, Kayseri kampüsleri olmak üzere 10 lokasyonda gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir:  Teknolojinin Geleceğini Tehdit Ettiği Meslekler

8 – 13 yaş arası çocukların katıldığı atölyelerde önce Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili öğretiledi. Ardından, LEGO’nun WeDo 2.0 setinden yararlanarak birer robot yapmaları ve bunu çalıştıracak kod yazmaları istendi. Kodun, “Geleceğin bankalarında ihtiyaç duyulan robot tasarımı nasıl olmalı?” sorusuna cevap arandı.

 

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı