Haberler

Game of Thrones ile ilgili Tüm Soruların Cevabı için Facebook Chatbot Hazırlandı

2011 yılında yayın hayatına başlayan popüler dizi Game of Thrones, 16 Temmuz’da 7. sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Game of Thrones takipçileri 1 yıl aradan sonra yeni bölümlere kavuşacaklar fakat bu uzun bekleme süresinde dizi ile ilgili bir çok detayında hafızalardan silinmesi muhtemel görünüyor. Game of Thrones yapımcıları da böyle düşünüyor olacak ki bu durumu ortadan kaldırmak için Kreatif ajans Catch’in yardımıyla GoTBot isimli bir Facebook chatbot kuruldu.

İlginizi Çekebilir:  Araştırmacıların Geliştirdiği Yazılım, Fotoğrafları Canlandırıyor

Dizi hakkında dijital bir ansiklopedi gibi davranan GoTBot isimli bir Facebook chatbot’a “Daenerys’in ejderhalarının adı neydi” ya da ‘Tyrion Lannister babasını ne zaman öldürmüştü’ gibi sorular sorulabiliyor. GoTBot, kullanıcılara GIF ve şakalarla da cevap verebiliyor.

Game of Thrones’un yeni sezonundan önce hafızasını tazelemek isteyenler, GoTbot’a sorularını buradan sorabilirler.

Kaynak : Mashable

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı