Haberler

Game of Thrones Haritası da Artık Google Maps’te!

Google Maps uygulamasında Game of Thrones haritası yayınlandı. Bu harita sayesinde Game of Thrones dünyasını daha yakından inceleyebileceksiniz.

Dizideki karakterler bir yerden bir yere son derece hızlı ulaşabiliyor olsalar da (bunu aklından geçirmeyen yoktur) harita sandığınız kadar küçük değil ve kaybolmak son derece mümkün.

Haritanın tüm genişliğine rağmen, George R.R. Martin‘in eserinden uyarlanan dizide yaşanan olayları, artık daha etkili bir şekilde takip edebiliyoruz. Google Maps servisinin oluşturduğu haritanın yayınlandığı hizmetin adı “Quartermaester” (serdümen) olarak geçiyor. ‘Quartermaester’ isimli harita servisini kullanan izleyiciler, bu sayede dizide adı geçen tüm yer ve mekanları kolayca bulabilecekler. Çünkü Quartermaester üzerinde Jon Snow, Cersei Lannister, Daenerys Targaryen başta olmak üzere dizide yer alan tüm ana karakterlerin izlediği rotalar ayrıntılı bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:  Google Maps Pac-Man: Telefonunuzda oyun oynayabilirsiniz

Karmaşık bir çoğrafyası olan Game of Thrones dizisi için özel olarak geliştirilen bu Google Maps eklentisi, tüm izleyenlerin diziye daha hakim olmalarını sağlayablir. Game of Thrones’u güncel olarak izleyemeyenler için Google Maps Quartermaester servisi, “Spoiler” filtreleme özelliği de barındırıyor.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı