HaberlerOtolugat

Ford, araçlarını Microsoft HoloLens ile tasarlayacak

Microsoft tarafından 2015 yılında duyurulan karma gerçeklik gözlüğü olan HoloLens, bir çok sektörde kullanılıyor.HoloLens; NASA, Volvo, Audi ve Volkswagen gibi önemli kuruluşlar tarafından da test edilmişti.

HoloLens karma gerçeklik sisteminden önce otomotiv sektörü araçları tasarlarken, kilden üretilen modelleri kullanıyordu. HoloLens karma gerçeklik sistemi ise kil modellere kıyasla çok daha kolay ve pratik bir kullanım sunuyor.Ayrıca HoloLens tasarımcılara sanal 3D modeller oluşturuyor ve aynı model üzerinde bir arada çalışma imkanı tanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Age of Empires Definitive Edition Çıkış Tarihi Açıklandı

HoloLens karma gerçeklik sisteminin sağladığı avantajlardan yararlanmak isteyen Ford, endüstriyel olarak bu sistemi kullanan ilk markalardan biri oldu.Ford markasından sonra diğer otomotiv devlerinin de bu sisteme geçmesi muhtemel görünüyor.

Aşağıdaki videoda Ford tasarımcılarının HoloLens sisteminden nasıl faydalandıklarını izleyebilirsiniz.

 

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı