Haberler

Flipboard Hack Skandalı

İnternet üzerindeki makaleleri veya sayfaları sonra okumak için saklamak dendiğinde akla ilk gelen uygulama olan Flipboard ciddi bir siber saldırıya uğradı.

Flipboard tarafından yapılan açıklamaya göre 2 Haziran 2018 ve 23 Mart 2019 tarihleri ile 21 Nisan-22 Nisan 2019 tarihleri arasında yani yaklaşık 9 ay boyunca saldırganlar veri tabanlarına sızmaya devam etti. Bu süreçte kullanıcıların isimleri, şifreli olarak korunan şifreler, email adresleri ve Flipboard kullanıcı adları ele geçirildi.

Saldırganların 9 ay boyunca Flipboard sunucularına ellerini kollarını sallayarak girmiş olması ve bunun Flipboard ekibi tarafından 9 ay sonrası öğrenilmesi ise tam bir muamma… Saldırının boyutu ise hala bilinmiyor. Ne kadar kullanıcının bu siber saldırıdan etkilendiği hala açıklanmış değil…

İlginizi Çekebilir:  Gündemi Takip Etmek İçin En İyi Haber Uygulamaları

Büyük kitlelere hizmet sunan internet hizmetlerine yapılan siber saldırılar  sonrasında elde edilen büyük kullanıcı veri dosyalarının internet üzerinde indirmeye sunulduğunu biliniyor.Kullanıcıların Flipboard bilgilerinin de şu ana kadar ortaya saçılmış olduğunu tahmin etmek çok ta güç değil. Bu bakımdan Flipboard  kullanıcılarının şifrelerinin değiştirilmesinde fayda var.

Flipboard Nedir?

Flipboard, Kaliforniya, Palo Alto merkezli, New York, Vancouver ve Pekin’de ofisleri olan bir haber toplayıcı ve sosyal ağ toplama şirketidir. Flipboard olarak da bilinen yazılım ilk kez Temmuz 2010’da piyasaya sürüldü.

Kaynak
SlashGear
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı