Haberler

FIFA, Futbolcuların Performansını Giyilebilir Teknoloji ile Takip Edecek !

Devasa kitlelere ulaşan futbol, teknolojinin hızlı gelişimine kayıtsız kalamıyor ve gün geçtikçe teknoloji ile bir bütün hale geliyor.

Bir süre önce FIFA, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) ile birlikte video hakem ve gol çizğisi teknolojilerinin futbol maçlarında kullanımı üzerinde çalışma yapıyorlardı. Şimdi ise son dönemde oldukça popüler olan giyebilir teknolojilerinin futbola entegrasyonu üzerinde çalışma başlattılar.

Elektronik Performans Takip Sistemleri (EPTS) adı verilen giyebilir teknoloji ile oyuncuların kalp atış hızı, katedilen mesafe, hız ve yorgunluk gibi bilgileri gerçek zamanlı olarak takip edilebilecek. Bu teknolojinin antremanlarda kullanımı serbest olsa da maç sırasında kullanılması yasaktı.

İlginizi Çekebilir:  Apple Watch, Kalp Krizi Geçiren Bir Kişinin Hayatını Kurtardı

2015 yılında IFAB ve FIFA, Elektronik Performans Takip Sistemleri (EPTS) için küresel bir standart oluşturmak üzere çağrıda bulunmuştu. Elektronik Performans Takip Sistemleri (EPTS)’nin ne zaman ve nasıl uygulanacağı önümüzdeki mart ayında belli olacak.

Elektronik Performans Takip Sistemleri (EPTS) ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz

Kaynak: Engadget

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı