Haberler

Facebook’tan Sağlık İçerikleri İle İlgili Yeni Karar

Facebook, Instagram ve Twitter gibi  sosyal medya platformlarının en büyük sıkıntısı yalan haberlerin ve bilgilerin doğru gibi insanlara aktarılması olduğu söylenebilir.

Bu yalan haberler ya da bilgilerin pek çoğu hayatınızı etkilemeyecek öneme sahip olsa da bazıları hayatınızı kabusa çevirebilir.Özellikle insan sağlığı ile ilgili yanlış bilgiler ölümle bile sonuçlanabilir.

Stresten kansere kadar birçok alanda ‘mucize tedavi’ olduğunu iddia eden haberler ve bilgiler, en iyi ihtimalle hiçbir etki etmezken; en kötü ihtimalle de kişinin yaşamına son verebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook’ta WhatsApp bilgilerinizin paylaşılmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Facebook’un Ürün Müdürü Travis Yeh, salı günü paylaştığı bir blog gönderisinde Facebook’un her yerine yayılmış olan sağlık içeriklerinden bahsetti.

“İnsanlar Facebook üzerinden beslenme, fitness ve sağlık sorunları üzerine tartışıyor. İnsanların doğru bilgiye ulaşabilmesi için sitemizde yer alan ve yanlış bilgiler veren sağlık içeriklerini kısıtlamamız gerekiyor.”

Facebook, özellikle sağlıkla ile ilgili yanlış paylaşımların önüne geçerek sitesindeki bu gönderileri kaldıracak

Kaynak
Futurism
Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı