Facebook’un eski yöneticilerinden Chamath Palihapitiya ve Sean Parker gibi isimlerin sosyal ağların “insanları programladığı” ve “genç beyinleri körelttiği” yönünde ifadeler kullanmasının ardından konu ile ilgili Facebook’tan açıklama geldi. Facebook’un araştırmadan…

Facebook’tan İtiraf: “Facebook Kullanmanız Zararlı Olabilir”

Facebook’tan İtiraf: “Facebook Kullanmanız Zararlı Olabilir”

Facebook’un eski yöneticilerinden Chamath Palihapitiya ve Sean Parker gibi isimlerin sosyal ağların “insanları programladığı” ve “genç beyinleri körelttiği” yönünde ifadeler kullanmasının ardından konu ile ilgili Facebook’tan açıklama geldi.

Facebook’un araştırmadan sorumlu bilim insanları David Ginsberg ve Moira Burke tarafından yayınlanan yazıda sosyal medyanın kullanıcıların sağlığı için zararlı olabileceği yönünde ifadeler yer alıyor. Ayrıca Facebook’un araştırmadan sorumlu bilim insanları yayınladıkları yazıda  sosyal medya kullanıcılarını  aktif ve pasif kullanıcılar olmak üzere ikiye ayırıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  İnternet yavaşladı. Twitter ve Youtube'a erişim sıkıntısı

David Ginsberg ve Moira Burke, “Sosyal medya kullanımı sırasında pasif bir şekilde sadece başkalarının gönderilerine göz atıp hiç etkileşime girmeden görülen bilgileri tüketmek gibi durumlarda insanların sosyal medyada vakit geçirmelerinin ardından kötü bir ruh haline büründüklerini belirledik.” ifadelerini kullanıyorlar.

Facebook, açıklamasında sosyal medyanın potansiyel risklerine karşı ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

 Kaynak: CNBC

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir.Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.