Haberler

Facebook’tan düşünce gücünü yazıya dönüştüren teknoloji

Facebook, F8 konferansında devrim niteliğindeki teknolojilerini açıklamaya devam ediyor. Son olarak Facebook, sadece zihinlerini kullanarak yazı  yazmalarını sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıldığını açıkladı.Bir diğer ifadeyle bu teknoloji ile beyninize ekstra hiçbir implant takmadan düşünce gücünüzle yazı yazmanıza olanak tanıyacak bir insan beyni – bilgisayar arayüzü tasarlanacak.

Facebook Building 8’in başındaki isim Regina Dugan

Facebook’un araştırma ve geliştirme departmanı Building 8‘in başındaki isim Regina Dugan da konuyla ilgili olarak, “Hedefimiz insanların dakikada 100 kelimeyi yalnızca düşünerek yazabilmesi. Bu miktar akıllı telefonunuzla yazabileceğinizden tam beş kat fazla.” açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir:  Mikro Devre Üzerinde "Yapay Beyin Hücreleri" Geliştirildi !

Facebook, bu projeyi giyilebilir cihazlarla gerçekleştirmeyi planlıyor.Ve bu proje üzerinde 60 mühendis çalışıyor.

Facebook tarafından geliştirilme aşamasında olan prototipin şu anda Stanford Üniversitesi’nde bir felçli hastada kullanıldığını belirtelim. Felçli kişinin bu sistem yardımıyla düşüncelerini kullanarak dakikada sekiz kelime yazabildiğinden bahsediliyor.

Kaynak: Techcrunch | LOG

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı