Haberler

Facebook’tan 360 Derece Çekim Yapabilen Kamera…

Facebook tarafından düzenlenen F8 konferansının ikinci gününde, x24 ve x6 adı verilen iki yeni 360 derecelik kameranın duyurusu gerçekleştirildi.

Facebook bu iki kameranın tasarımlarının lisansını alarak, üretmek isteyen şirketlerle görüşecek ve bu yılın sonuna dek iki kamerayı da piyasaya sürmüş olacak.

x24 modeli, x6 modeline göre daha büyük bir tasarıma sahip. Her iki modelde profesyonel içerik oluşturucuları için tasarlanmış, x6 modelinin daha küçük, daha hafif ve daha ucuz olacağı tahmin ediliyor.

Facebook tarafından yapılan açıklamada; bu kameralar, geliştirilen yazılımlar sayesinde farklı ve daha canlı bir 360 derece deneyimi sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook, Instagram ve Messenger Bildirimleri Tek Bir Noktada Birleşiyor !

 Kaynak: Engadget

 

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı